Antradienį akcijos smarkiai nukrito, kai technologijų kompanijos susidūrė su sunkumais, o silpni gamybos duomenys atnaujino baimes dėl ekonomikos atšalimo.
Tai buvo blogiausia diena rinkoms nuo rugpjūčio 5 d., kai dėl lėtėjančios ekonomikos baimių Wall Street’e prasidėjo viena intensyviausių svyravimo bangų per pastaruosius metus. Nasdaq composite indeksas, kuriame dominuoja technologijų bendrovės, nukrito 570 punktų, arba 3,3 proc., ir yra apie 8 proc. žemiau rekordinės liepos pradžios aukštumos. Dow Jones Industrial Average prarado daugiau nei 600 punktų, kas sudaro 1,5 proc. dienos nuosmukį. S&P 500 indeksas taip pat nukrito 119 punktų, arba 2,1 proc.
Antradienį paskelbti duomenys parodė ženklus, kad JAV gamybos sektorius gali silpnėti. Nors ISM gamybos pirkimo vadybininkų indeksas rugpjūčio mėnesį padidėjo lyginant su liepa, jis buvo žemesnis nei daugelio analitikų lūkesčiai. Šis indeksas yra vienas iš svarbiausių ekonominės galios rodiklių, o rugpjūčio mėnesio 47,2 balo rezultatas rodo, kad gamybos sektorius vis dar mažėja.
Naujausi duomenys, kartu su neseniai padidėjusiu nedarbo lygiu, gali atnaujinti baimes dėl galimos recesijos artėjant rugpjūčio darbo rinkos ataskaitai, kuri bus paskelbta penktadienį. Rinkos šią ataskaitą laiko svarbiu rodikliu Federaliniam Rezervui prieš jo kitą susitikimą po dviejų savaičių, kai tikimasi, kad bus sumažintos palūkanų normos.
„Rugpjūčio mėnesį gamyba buvo sulėtėjusi dėl aukštų palūkanų normų, neapibrėžtumo dėl rinkimų, stipraus JAV dolerio ir silpnų užsienio rinkų“, sakė Bill Adams, pagrindinis Comerica Bank ekonomistas. „Gamybos ir statybų išlaidos turėtų pagerėti, kai Federalinis Rezervas pradės mažinti palūkanų normas ir praeis rinkimai.“
„Nors gamybos sektorius dabar sudaro mažesnę dalį bendroje ekonomikoje nei ankstesniais ciklais, investuotojai turėtų pasiruošti platesniam ekonomikos sulėtėjimui iki metų pabaigos“, sakė Jeffrey Roach, pagrindinis LPL Financial ekonomistas.
Antradienį taip pat nukentėjo technologijų akcijos. AI srityje garsėjanti Nvidia prarado beveik 10 proc., tapdama viena iš blogiausių S&P 500 ir Nasdaq indekso bendrovių. Ši mikroschemų gamintojos akcija vis dar kenčia po to, kai jos vadovai praėjusią savaitę per antrąjį ketvirtį paskelbė ne itin džiuginančią pelno prognozę. Keli Nvidia konkurentai, įskaitant Intel, Advanced Micro Devices ir On Semiconductor, taip pat susidūrė su kritimais antradienį. VanEck Semiconductor ETF, stebintis mikroschemų gamybos ir įrangos bendrovių veiklą, nukrito daugiau nei 7 proc.
Adams taip pat pastebėjo, kad tokie sektoriai, kurie labiausiai jautrūs aukštoms palūkanų normoms, kaip technologijos, padėjo sulėtinti privačių darbo vietų augimą per pastaruosius metus.