S&P 500 ateities sandoriai antradienio rytą šiek tiek kilo po to, kai pirmadienį rinkose įsivyravo plačiai paplitęs išpardavimas, kurį sukėlė baimės dėl galimos recesijos JAV ekonomikoje.

Su „Dow Jones Industrial Average“ susieti ateities sandoriai panaikino ankstesnius nuostolius ir pakilo 0,3 %, arba 126 punktais, tuo tarpu „Nasdaq 100“ ateities sandoriai ūgtelėjo 0,14 %. Vis dėlto „Nasdaq-100“ ateities sandoriai išliko neigiami, smukdami 0,15 %, nors ir mažiau nei anksčiau.

Po prekybos sesijos valandų „Delta Air Lines“ akcijos smuko apie 11 %, nes bendrovė sumažino savo pelno ir pardavimų prognozes einamajam ketvirčiui dėl silpnesnės kelionių paklausos Jungtinėse Valstijose.

Rinkos smukimas ir investuotojų nerimas

Pirmadienio sesijoje akcijų rinkos dar labiau smuko po to, kai S&P 500 indeksas jau buvo fiksavęs tris iš eilės neigiamas savaites. „Nasdaq Composite“ indeksas patyrė didžiausią vienos dienos kritimą nuo 2022 metų rugsėjo. Tuo tarpu „Dow Jones“, kuris pirmadienį neteko beveik 900 punktų, užsidarė žemiau savo 200 dienų slankiojo vidurkio pirmą kartą nuo 2023 metų lapkričio 1 d.

„Tai pradeda atrodyti kaip rinkos kapituliacija“, – CNBC laidoje „Closing Bell“ pirmadienį sakė „iCapital“ vyriausioji investicijų strategė Anastasija Amoroso. „Laukėme momento, kai rinka pasiektų pernelyg išparduotas ribas, ir manau, kad šiandien mes ten priartėsime. Jei ne šiandien, tai tikriausiai šią savaitę.“

Investuotojų nuogąstavimai didėja dėl galimos recesijos. Paklaustas apie ekonomikos būklę, buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį „Fox News“ interviu metu sakė, kad ekonomika išgyvena „pereinamąjį laikotarpį“. Jo komentarai pasirodė po to, kai JAV iždo sekretorius Scottas Bessentas CNBC penktadienį pareiškė, kad ekonomika gali patirti „detoksikacijos periodą“, kai administracija mažins federalines išlaidas.

Ekonomikos prognozės ir rinkos lūkesčiai

Tuo tarpu „Goldman Sachs“ neseniai sumažino savo ekonomikos augimo prognozę, argumentuodama tai galimu Trumpo tarifų politikos poveikiu.

Nors rinkose tvyro nerimas, Amoroso mano, kad baimės dėl recesijos yra perdėtos. „Kodėl staiga turėtume bijoti recesijos? Kokie rodikliai iš tiesų rodo recesijos pradžią?“ – klausė ji. „Mes vis dar turime palyginti stiprią darbo rinką. Vartotojų išlaidos išlieka 3–4 % augimo lygyje, todėl šiuo metu nematau pagrindo recesijos baimei.“

Investuotojai laukia svarbių ekonominių duomenų, kurie bus paskelbti vėliau šią savaitę. Antradienį bus paskelbti darbo rinkos duomenys, o trečiadienio rytą pasirodys vasario mėnesio vartotojų kainų indeksas. Ketvirtadienį investuotojai sulauks gamintojų kainų indekso duomenų.

JAV iždo obligacijų pajamingumas krinta dėl saugesnių investicijų paieškos

JAV iždo obligacijų pajamingumas antradienį toliau mažėjo, nes investuotojai siekė apsaugoti savo kapitalą nuo galimos recesijos.

10 metų trukmės JAV iždo obligacijų pajamingumas ryte sumažėjo 5 baziniais punktais ir pasiekė 4,162 %, prieš atsitiesdamas iki 4,1865 % Singapūro laiku (12:05 nakties ET).

Tuo tarpu 2 metų trukmės obligacijų pajamingumas smuko iki 3,829 %, tačiau vėliau šiek tiek pakilo iki 3,875 %.

Rinkos dalyviai ir toliau seka ekonominius duomenis bei reakcijas iš centrinių bankų, bandydami suprasti, kokie gali būti tolimesni monetarinės politikos žingsniai siekiant stabilizuoti situaciją.