Kaune įsikūrusi investicijų valdymo bendrovė „Masiva group“ paskelbė apie ketinimus įsigyti 100 proc. Lietuvos sutelktinio rėmimo platformos „Contribee“ akcijų, kuri šiuo metu figūruoja teisėsaugos tyrime. Trečiadienį apie tai pranešė pati bendrovė, paskelbusi apie oficialų kreipimąsi į „Contribee“ akcininkus, kurie išreiškė preliminarų pritarimą šiam pasiūlymui. Šiuo metu vykdomas išsamus „Contribee“ finansinės padėties patikrinimas, po kurio bus tikslinama galutinė sandorio kaina ir detalizuojamos kitos sąlygos.

Pasak „Masiva group“ vadovo Mindaugo Šilkūno, bendrovė sieks stabilizuoti „Contribee“ veiklą ir atstatyti reputaciją, kuri buvo pažeista dėl buvusio įmonės vadovo veiksmų. M. Šilkūnas pabrėžė, kad „Contribee“ yra perspektyvus projektas, kurio vystymas sustojo ilgalaikėje startuolio stadijoje. Viena iš pagrindinių sandorio sąlygų – esamų įkūrėjų pasitraukimas iš įmonės valdymo po įsigijimo.

„Mes kruopščiai įvertinome „Contribee“ potencialą ir turime aiškią įmonės plėtros viziją“, – teigia M. Šilkūnas. „Masiva group“ buvo įsteigta 2023 metų pabaigoje, jos steigėjas vysto verslus prekybos, logistikos bei sandėliavimo sektoriuose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Nors pernai įmonė patyrė 27,6 tūkst. eurų nuostolį, pajamos siekė beveik 20,9 tūkst. eurų.

„Contribee“ platforma šių metų pradžioje atsidūrė skandalo epicentre, kai pasirodė kaltinimai dėl galimo buvusio vadovo Gedimino Ratkevičiaus pinigų pasisavinimo iš „Contribee“ naudojusių kūrėjų sąskaitų. Rugpjūčio 21 d. įvykusiame visuotiniame akcininkų susirinkime buvo paskelbta apie siūlymą perimti visas platformos akcijas. Nors iki šiol oficialūs kaltinimai niekam nebuvo pateikti, generalinė prokurorė Nida Grunskienė pranešė, kad tyrimas vyksta. Įtarimai dėl lėšų pasisavinimo pirmiausia iškilo tinklaraštininko Skirmanto Malinausko pranešimo dėka, kuriame buvo teigiama, kad daugiau nei 130 tūkst. eurų buvo pervesti į buvusio vadovo sąskaitą iš nevyriausybinės organizacijos „Blue/Yellow“, renkančios paramą Ukrainai.

Organizacija pranešė, kad pinigai buvo grąžinti, o „Blue/Yellow“ kol kas neplanuoja trauktis iš platformos. Tačiau tokį sprendimą jau priėmė kitos organizacijos, tokios kaip žurnalistikos platformos „Redakcija“ ir „NARA“, tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“ bei turinio kūrėjai Dailius Dargis ir „Laisvės TV“, kurią vadovauja Andrius Tapinas.

Po buvusio direktoriaus atleidimo „Contribee“ generalinis direktorius Adrijus Jakučionis informavo kūrėjus apie situaciją, paaiškindamas, kad vienas iš akcininkų buvo atleistas dėl paskolos sutarties, kurios metu galimai buvo neteisėtai pasisavintos platformos lėšos. A. Jakučionis taip pat pripažino, kad ankstesniais metais „Contribee“ nesilaikė finansinės atskaitomybės reikalavimų.

Pastarojo meto „Contribee“ finansinės ataskaitos rodo, kad įmonės pajamos pernai sudarė 26,9 tūkst. eurų, tačiau nuostoliai siekė daugiau nei 51 tūkst. eurų. Rugpjūčio mėnesį patvirtinta, kad įmonė pernai gavo beveik 53 tūkst. eurų pelno, taip pat nuspręsta atlikti bendrovės veiklos auditą, padengti skolas Valstybinei mokesčių inspekcijai ir „Sodrai“. Įmonė nenurodė konkretaus termino skoloms grąžinti.

Pagal „Delfi“ duomenis, „Contribee“ turi 13 akcininkų, tarp jų A. Jakučionis, kuriam priklauso 31,5 proc., G. Ratkevičius – 30,34 proc., ir Mantas Michalauskas – 16 proc. Akcijų dalį taip pat valdo „Antrasis koinvestavimo fondas“. Lietuvos kūrėjai aktyviau pradėjo naudotis „Contribee“ platforma 2022 metais, kai po Rusijos karo prieš Ukrainą „Patreon“ apribojo paramos Ukrainos kariams pervedimus.